Ney Dersleri

Ney derslerinde neler öğretiyorsunuz?

Ney derslerinde; nota, usul, makam bilgisi ve çalgı eğitimi aynı anda ilerlemektedir. İlk derslerden itibaren basit ilahiler ve şarkılar, alıştırmalar, doğru üfleme, temiz ses çıkarma, ney tutuşu çalışılmaktadır. Nota okuma ve temel müzik bilgileri tüm çalgılarda olduğu gibi ney derslerinde de işlenmektedir.

Kaç ayda öğrenebilirim?

Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. Ayrıca 1 yıldan daha fazla derslere devam eden öğrenciler, orkestra çalışmalarına katılıp öğrenci konserlerine çıkabilirler.

Sınıflarınız kaçar kişilik?

Ney dersleri, özel ders veya grup ders olarak yapılmaktadır. Özel dersler, birebir yapılır ve daha profesyonel düşünen öğrenciler içindir. Hobi amaçlı düşünen öğrenciler için grup dersler uygundur. Grup dersler, aynı yaş ve aynı seviyede en fazla 4 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Kayıt yoğunluğuna göre 2 veya 3 kişi olarak başlatılabilir.

Ders ücretleriniz ne kadar? 

Ders ücretlerini öğrenmek için bizleri arayın . 0312 260 64 63    0312 261 0 888  0 312 279 000 9

Ney öğrenmenin bir yaşı var mı?

Ney dersleri, 10 yaş üzeri her yaş için uygundur.

Ders saatlerini ve günlerini öğrenebilir miyim? 

Ders saatleri çok esnek olup öğrencinin boş olduğu herhangi bir saat kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir saat, özel ders olarak yapılmaktadır. Ney öğretmenimizin boş saatlerini öğrenmek için 0312 261 0 888 arayabilirsiniz.

Derslere gelemediğim günlerde telafi dersleri yapıyor musunuz?

Özel derslerde gelemediğiniz günler, boş olduğunuz başka bir günde telafi edilmektedir.

Öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

KÖKEY MÜZİK EĞİTİM MERKEZİNDE Rekor  derslere giren öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından atanmış, enstrümanında uzman, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, müzik bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu, iletişim becerileri yüksek, kadrolu öğretmenlerdir.

Derslerde nota eğitimi var mı? 

Müzik yapmak temel amaç olsa da müziği okuyabilmek yani nota öğrenmek önemlidir. Bu sebepten derslerin içeriğinde müzik teorisi adı altında nota eğitimi de mevcuttur.

Derslere başlamak için enstrüman almalı mıyım?

Evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.

Enstrümanım yok, sizden temin edebilir miyim?

Enstrüman şatış mağzalarımızdan teğmin edebilirsiniz.

Derslere ek olarak ne gibi etkinlikleriniz var?

Yılda birkaç kez düzenlenen öğrenci konserleri, toplu orkestra çalışmaları ve sanatsal geziler ders dışı etkinlik kapsamındadır.

Etüt sınıflarınız var mı?

Tüm çalgılarda etüt sınıfları mevcuttur. Öğrenciler, kendi ders günlerinin dışında ayrıca bir gün etüt için gelebilmektedir

Kurumunuzun fiziksel imkanları nelerdir?

Kurumumuz bünyesinde; etüt sınıfları, bekleme salonu, ücretsiz fotokopi, süreli yayınlar köşesi, kablosuz internet ve müzik arşivi bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuzun bütün sınıfları ve bütün birimleri,  modern dizayn edilmiştir.

Ulaşım durumunuz nedir?

Ankara elvankent , eryaman , ve sincan merkezi noktalarında bulunan dershanelerimizle hizmetinizdeyiz.

Ödemelerde kredi kartı geçerli mi? 

Tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde tek çekim için herhangi bir fark alınmamaktadır. Taksitli ödemelerde banka anlaşmasına bağlı olarak fark uygulanmaktadır.

0312 621 0 888