Çocuk ve Yetişkinler İçin Drama & Tiyatro Kursları

         ÇOCUKLARINIZI  6 EYLÜL'DEKİ ÜCRETSİZ DRAMA  DENEYİMİNE DAVET EDİYORUZ..!  KAYIT İÇİN BİZİ ARAYIN.

      Genel olarak Yaratıcı Drama tiyatro ile karıştırılmaktadır. Oysa drama tiyatronun bir takım değerlerini elbette kullanmaktadır ancak Yaratıcı Drama=Tiyatro demek doğru bir yargı değildir. Kaldı ki diğer bir yanılgıda drama = oyun, denmektedir. Oysa drama tiyatroda olduğu gibi çocuklar için oyun unsurlarını kullanmakla beraber kesinlikle sadece oyun değildir..

           Sözcük olarak “Drama “ Latince kökenli bir sözcüktür. Türk Dil Kurumu sözlüğünde İtalyanca dramma, Fransızca drame kökenli olduğu belirtilen drama; “sahnede oynanmak üzere yazılmış oyun”, “acıklı, üzüntülü olayları, bazen güldürücü yönlerini de katarak konu alan sahne oyunu veya televizyon filmi”, “tiyatro edebiyatı”, “mecaz, acıklı olay” olarak tanımlanmıştır. Oxford sözlüğünde “bir sahne oyunu”, “dramatik sanat”, Redhouse sözlüğünde ise, “bir sahne oyununda olduğu gibi geçen hayat olayları” olarak tanımlanmaktadır.

      Tiyatro, Drama ile kişisel gelişimleri için Bağımsız düşünebilmelerini, Grupla işbirliği yapabilmelerini, Kendilerine güvenlerini, Bedenlerini çok yönlü geliştirmelerini, Ses konuşma ve Diksiyon kabiliyetlerini, Sanatsal duyarlılıklarını kısacası yaşamı boyunca kullanabileceği tüm bilgiye yanı sıra Dans ile öğrencilerimize vücut esnekliği ve ritim kazandırmayı hedeflemektedir.

      Programın İçeriği

- Yaratıcı drama çalışmaları
- Doğaçlama çalışmaları 
- Vücut ve nefes ezersizleri 
- İmgelem çalışmaları
- Birlikte eğlenceli oyunlar
- Temel tiyatro bilgisi
- Rol çalışmaları 
- Oyun provaları

Ders yapısı:  Drama derslerimiz değişik yaş grupları için talepler doğrultusunda açılacak olup farklı yaş gruplarına hitap edecektir.

Gruplar

           Çalışma grubu en fazla 16 kişiden oluşacaktır. Her yaş grubuna uygun sınıflarımız bulunmaktadır.Kapasite dolduktan yeni sınıflar açılmaktadır. Bu sebeple erken kayıt yapmanızı tavsiye ederiz...

-Okul öncesi drama grubu haftada 1 gün 1 saat.

-07-09 yaş grubu -haftada 1 gün 1.5 saat.

-10-12 yaş grubu-haftada 1 gün 1.5 saat.

-13-14 yaş grubu-haftada 1 gün 1.5 saat.

Drama, çocukların dünyayı daha iyi tanımaları için etkili bir araçtır:

  • Sosyalleşmeye katkıda bulunur.
  • Çocuğun kendini ifade etmesini sağlar.
  • Demokrasi ve eşitlik duygusunu geliştirir.
  • Yaratıcı düşünme ve yaratıcı ifadeyi etkiler.
  • Çocukların, çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesine olanak sağlar.
  • Dramanın çocuğa en büyük katkısı, tıpkı çocuk oyunlarındaki gibi, kurgu ve gerçeklik arasındaki metaforik dili kurması ve geliştirmesidir.
  • Dramada çocuk, oyun oynadığının bilincindedir ve bundan büyük haz duyar. Bu da, estetik hazza yakın bir haz duygusudur.
  • Okulöncesinde de, ilköğretimde de dramanın en önemli işlevi, eğlenme ve mutluluk duygusudur. Drama çocukları neşelendirir, umut ve iyimserlik duyguları yaratır, yaratmalıdıR.

   ÇOCUKLARINIZI  6 EYLÜL' DEKİ ÜCRETSİZ DRAMA  DENEYİMİNE DAVET EDİYORUZ..!  KAYIT İÇİN BİZİ ARAYIN.
DETAYLI BİLGİ İÇİN :  0312 260 64 63 
                                      0312 261 0 888